top of page
  • Yazarın fotoğrafıMurat Kendugan

Harbi Yiyorum'un Kurucusu Salih Seçkin Sevinç Kimdir?Harbiyiyorum.com'un kurucusu Salih Seçkin Sevinç ile beraberiz. Benim gibi İstanbul Ünversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Salih Bey ile 15 yılı aşkın iş hayatı, sevdiğiniz işi nasıl bulursunuz, Harbi Yiyorum markasının kuruluş ve bugünlere nasıl geldiği, bir gurme blog nasıl yazılır ve hayatta başarı nasıl elde edilir gibi birçok konu hakkında sohbet ettik. Bu samimi sohbetimizi sizler için video haline getirerek paylaşmak istedim. Seneler sonra bile oturup izleyeceğim çok keyifli bir video oldu.


#harbiyiyorum #gurme #blog

Videomuzda konuştuğumuz konulara aşağıdaki süre aralıklarında ulaşabilirsiniz. Eğer sizler için faydalı olduğunu düşünürseniz abone olmayı ve videoyu beğenmeyi unutmayın.


00:40 Salih Seçkin Sevinç Kimdir?

Harbiyiyorum.com kurucusu Salih Seçkin Sevinç benim gibi İstanbul Üniversitesi İşletme mezunu olmuş. Amerika'da kısa süre çalışmış ve dil eğitimini tamamlamış. Sonrasında hem iş kitapları yayınlamış hem de roman yazarlığı üzerine çalışmalarına başlamış. DHL Express'de çalışmış, sonrasında arkadaşları ile bir ajans kurarak önce firmaların satış noktasındaki baskı işlerine yardımcı olmuş sonrasında ise dijitalleşme süreçlerine katkı sağlamış. 3.5 yılın ardından kendi tabiri ile parayı bulan arkadaşlar yollarını da ayırmış ve Harbiyiyorum.com ortaya çıkmış.


03:40 Kurumsal hayattan nasıl vazgeçtiniz?

Kurumsal hayattan vazgeçmek kolay değil. Terfiler alındıkça kazanılan para insanlara cazip gelmeye başlıyor. Ancak, Salih Bey içten içe tutkularının yani yazarlığın her zaman peşinden gitmiş. 4,5 yılın ardından DHL'de bu konuyu dile getirmiş ve sonunda İstanbul Sanat Evi'nde çalışmaya başlayarak tutkularının peşinden gitmeye başlamış. Bu sürece "Kader Atayışı" da diyebiliriz.


11:02 Sevdiğiniz işi nasıl bulabilirsiniz?

Hobileriniz ile iş hayatını birleştirdiğiniz noktada "tekamül" yani kendini adım adım geliştirmek çok önemli. Hobinizi neden sevdiğinizi netleştirip, devam ettiğiniz noktada işler değişebilir...


12:39 Kurumsaldan sonraki ilk iş deneyimi

Mektupların Emaile dönüşme sürecinden, DHL'e penaltı oyunu tasarlamaya, farklı firmalara iş yaparak para kazanmaya bu dönemde piyasadaki açığı görüp, doğru ata oynamanın önemini görüyoruz.


19:05 Pişmanlıklar & İyikiler

14 yaşında gelecekteki halinize mektup yazdığınızı düşünün. O dönemdeki vazgeçiş, 20 yıl sonraki geri dönüşe sebep olmuş. Harbi Yiyorum'un ilk tohumlarını da bu şekilde atılmış.


26:10 Harbi Yiyorum'un Hikayesi

Antep resimleri yapmak isteyen bir firma için Antep'de ne yenir, nereye gidilir diye araştırdığınızda bir dönem İmam Çağdaş'tan başka bir yeri görmeniz mümkün değildi. Peki, başka bir şey yok muydu? Yoksa henüz kimse yazmamış mıydı? Harbiyiyorum.com'da ayda yalnızca 2 yazı ile bir blog olarak başlamış ve 6 yılın ardından 4 milyona yakın aylık ziyaretçiye ulaşmış.


34:32 Sosyal medyada başarının sırrı

Micro content, base content ya da hero content gibi tabirler size tanıdık geliyor mu? Sosyal medyada her zaman büyük işler yapmak mümkün değil ama bir şekilde orada olmak önemli. Peki nasıl olacaksınız? Yazılarınızı nasıl bir yapı ile oluşturabilirsiniz?


42:12 Ortaklık dağılınca neler oldu?

Karar vermek kolay değil ama bazen devam etmek daha büyük cesaret gerektiriyor.


44:22 Gelecek beklentileri

Salih Seçkin Sevinç kitap yazıyor, blog yazıları var, yiyor ve geziyor. Aynı zamanda da bir yemek platformu yönetiyor. Geleceğe dair kurgusu ne kadar büyük? Nereye gitmek, neler yapmak istiyor?

51:14 Kimleri sosyal medyadan takip ediyorsunuz?

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Yeni videolar her Pazar sabah saat 9.30’da Barış Özcan videolarının hemen arkasından yayınlanmaya devam edecek. Tabii beraberinde blog yazılarımız da gelecek. Beni desteklemek için kanalıma abone olup, videolarıma yorum ve beğeni bırakabilirsiniz. Kanalıma abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Sevgili ŞİRKET! Tekrar görüşene dek, kendinize çok iyi bakın. Hoşça Kalın!

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page